Leczenie niepłodności

Dr hab. n. med. Piotr Pierzyński jest ginekologiem-położnikiem, specjalistą medycyny rozrodu, autorem książki "Zajść w Ciążę" - poradnika dla par planujących poszerzenie rodziny i starających się o ciążę.

Zajście w ciążę wymaga zaplanowania i pewnych przygotowań. Wymaga to wykonania kilku badań, czasem przeanalizowania nawyków czy trybu życia.

W niektórych sytuacjach – na przykład gdy miesiączki są nieregularne, wiek kobiety przekroczył 35 lat, lub gdy któreś z Państwa przyjmuje na stałe leki wskazana jest bardziej szczegółowa ocena płodności. Wczesna identyfikacja potencjalnych problemów pozwala na łatwiejsze i bardziej skuteczne zajęcie się ujawionym problemem.

Konsultacja w ocenie płodności i przygotowania do ciąży to spotkanie z obojgiem partnerów. Proszę o zabranie ze sobą wypełnionego formularza wizyty oraz wyników wszelkich ostatnio wykonanych badań (badania USG, badania krwi, inne).Jako ekspert stowarzyszenia Nasz Bocian na forum internetowym www.nasz-bocian.pl odpowiada na pytania pacjentów związane z niepłodnością męską i poronieniami.