Ortopedia Ostrołęka

Jedną z głównych dziedzin, w której specjalizują się lekarze zatrudnieni w naszej placówce jest ortopedia. Dla pacjentów chcących uzyskać pomoc, jaką świadczy doświadczony ortopeda Ostrołęka Centrum Medyczne to jedna z najlepszych placówek w mieście na umówienie wizyty. Przychodnia jest czynna od poniedziałku do soboty, a najbliższe wolne terminy konsultacji można sprawdzić w kalendarzu online. Pacjentom udostępniamy cztery sposoby rejestracji: poprzez formularz rejestracji online, kontakt e-mailowy, rozmowę telefoniczną lub osobistą wizytę w naszej siedzibie przy ulicy 11 Listopada. Do skorzystania z rejestracji zapraszamy także osoby poszukujące usług, które może zaoferować ortopeda Ostrołęka prywatnie.

Poradnia ortopedyczna gwarantuje pomoc m.in. w takich przypadkach jak:

– diagnozowanie schorzeń i urazów narządów ruchu (szkielet z wyłączeniem kości znajdujących się w obrębie czaszki, mięśnie, układ więzadłowo-stawowy);

– stawianie rozpoznań w zakresie wad nabytych oraz wrodzonych, stanów zapalnych, chorób układu mięśniowego;

– zabezpieczanie urazów powstałych np. podczas aktywności sportowej: zwichnięcia, skręcenia, złamania, zmiany o charakterze przeciążeniowym (np. zespół cieśni nadgarstka, łokieć tenisisty), uszkodzenia stawu kolanowego (np. urazy łąkotki, zwichnięcie rzepki);

– kierowanie pacjentów wymagających leczenia chirurgicznego na oddziały szpitalne;

– zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki ortopedycznej wraz z zaplanowaniem farmakoterapii oraz rehabilitacji i regularnym monitorowaniem efektywności wdrożonych działań.

Do wizyty u ortopedy powinny skłonić dolegliwości bólowe zlokalizowane w obrębie narządów ruchu. Należy pamiętać, że urazy wymagają pilnego zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli uszkodzeniu towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie, uczucie mrowienia. Ortopeda pomoże również w przypadku bólów przewlekłych, które mogą mieć związek m.in. z wykonywaną pracą (np. bóle kręgosłupa u osób spędzających dużo czasu przed komputerem). Po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badań diagnostycznych lekarz zaplanuje leczenie uzupełnione o rehabilitację.